Cariere
Casa Amanet AGS

SPECIALIST RESURSE UMANE

Oras: Bucuresti

Descrierea postului

Suntem in cautarea unui profesionist in domeniul resurselor umane care sa intregeasca echipa noastra. Ne dorim alaturi o persoana pasionata, care sa aiba capacitatea de a indeplini atributiile mentionate in acest anunt. Oferim pachet salarial atractiv, beneficii motivante, un mediu de lucru placut si dinamic unde se pot acumula cunostinte si dobandi o bogata experienta. Va rugam sa aplicati doar in situatia in care corespundeti cerintelor mentionate, interviul va cuprinde si o parte de testare cu intrebari legislative si de payroll.

- Coordonarea intregului proces de recrutare pentru roluri preponderent entry-level: conceperea anuntului de recrutare, selectarea celor mai potrivite canale de recrutare in functie de specificul rolului si de bugetul companiei, postarea anuntului, selectarea CV-urilor, programarea candidatilor la interviu, sustinerea interviurilor ``face to face``, ofertarea candidatilor
- Intocmirea si indosarierea contractelor individuale de munca si gestionarea modificarilor ce apar pe parcursul desfasurarii raportului de munca: acte aditionale, decizii de suspendare si incetare a suspendarii, incetarea contractelor de munca
- Elaborarea si actualizarea fiselor de post
- Actualizarea regulamentului intern
- Evaluarea anuala a angajatilor
- Intocmirea adeverintelor pentru salariati (vechime, stagiu, medic, banca etc.)
- Oferirea de suport angajatilor companiei
- Consilierea managementului companiei in adoptarea unor strategii privind sistemul de motivare, retentie, recompensare, training si eficientizarea cheltuielilor cu personalul
- Evidenta tuturor tipurilor de concedii ale angajatilor
- Intocmirea pontajului  si a programului de lucru
- Coordonarea procesului de salarizare: concedii de odihna, concedii medicale, concedii fara plata, absente nemotivate, spor de weekend, compensare munca de noapte, popriri etc.,
- Intocmirea dosarului de recuperare pentru concediile medicale si depunerea acestuia la CASMB
- Colaborarea cu furnizorul SSM si cabinetul de medicina muncii

Beneficii

- Salariu motivant, cu posibilitati de majorare, in functie de nivelul de implicare si rezultatele profesionale
- Pachet de beneficii compus din: tichete de masa, prime sau tichete cadou oferite cu ocazia Sarbatorilor, abonament servicii medicale - Clinica MedLife
- Locatie centrala, in apropierea statiei de metrou Piata Unirii
- Mediu de lucru placut, alaturi de o echipa tanara si motivata

Profilul candidatului

- Studii superioare finalizate (cu diploma de licenta si/sau master) in domeniul socio-uman: Administrarea si dezvoltarea resurselor umane, Sociologie, Psihologie
- Cunostinte aprofundate de legislatia muncii
- Absolvirea unui curs acreditat de Inspector Resurse Umane si/sau Inspector Salarii reprezinta un avantaj si poate fi un criteriu de departajare a candidatilor
- Experienta anterioara similara de minim 1 an in urmatoarele arii de expertiza: administrare personal, salarizare si recrutare entry-level
- Cunostinte termene Revisal
- Cunostinte operare PC
- Meticulozitate, rabdare si atentie la detalii
- Persoana comunicativa, amabila si implicata
- Persoana discreta, capabila sa trateze informatiile pe care le detine intr-un mod confidential
- Disponibilitate pentru asumarea unui angajament pe termen indelungat

Protectia datelor personale si respectarea drepturilor Dvs. legale reprezinta o prioritate pentru noi. In cadrul firmei noastre acestea vor fi prelucrate in conformitate cu Regulamentul UE 2016/679 si directivele Autoritatii de Supraveghere a Prelucrarii Datelor cu Caracter Personal (A.N.S.P.D.C.P.).