Cariere
Casa Amanet AGS

CONTABILA (minim 2 ani experienta in contabilitate primara)

Oras: Bucuresti

Descrierea postului

Responsabilitati principale:
- Verificarea inregistrarilor de contabilitate primara efectuate de catre contabilul junior;
- Calculul, inregistrarea si declararea, in termenele legale, a impozitelor si taxelor catre bugetul de stat; (depunerea declaratiilor fiscale: 306, 301, 300 etc.)
- Intocmirea rapoartelor contabile periodice;
- Inregistrarea notelor de salarii, reconcilierea lunara a softului contabil cu statele si situatiile departamentului HR; intocmirea fisierelor cu propunerile de plata pentru contributiile aferente salariilor, operarea in Revisal si depunerea declaratiei 112;
- Evidenta financiar-contabila a firmei, excluzand inchiderile lunare si bilantul

Beneficii

- Salariu motivant
- Tichete de masa, tichete cadou oferite cu ocazia sarbatorilor
- Team building-uri
- Aprecierea, recunoasterea si recompensarea performantelor
- Oportunitati reale de promovare
- Mediu de lucru placut, alaturi de o echipa tanara si motivata

Profilul candidatului

- Studii superioare finalizate, cu diploma de licenta in domeniul economic
- Mimim 2 ani experienta in domeniul contabil
- Cunostinte temeinice privind domeniul fincanciar-contabil si legislatia in vigoare, depunere declaratii;
- Cunostinte de operare PC (pachetul Microsoft Office), programe de contabilitate si gestiune (Saga)
- Preocupare permanenta pentru actualizarea cunostintelor in domeniu
- Atentie la detalii si capacitate de analiza
- Persoana organizata, obisnuita sa respecte termene limita
- Abilitati de comunicare interpersonala
- Atitudine pozitiva
- Seriozitate, disponibilitate pentru o colaborare pe termen indelungat

Protectia datelor personale si respectarea drepturilor Dvs. legale reprezinta o prioritate pentru noi. In cadrul firmei noastre acestea vor fi prelucrate in conformitate cu Regulamentul UE 2016/679 si directivele Autoritatii de Supraveghere a Prelucrarii Datelor cu Caracter Personal (A.N.S.P.D.C.P.).