Cariere
Casa Amanet AGS

ASISTENT/A RESURSE UMANE (ADMINISTRATIV SI RECRUTARE)

Oras: Bucuresti

Descrierea postului

Stabilirea profilului de candidat si redactarea anuntului de angajare, in colaborare cu departamentul de HR
Postarea / actualizarea / promovarea anunturilor de angajare pe platformele de recrutare agreate, in functie de specificul postului
Colectarea aplicatiilor, screening-ul si interpretarea CV-urilor
Contactarea candidatilor in vederea programarii la interviu
Completarea bazei de date cu informatii referitoare la candidatii implicati in procesul de recrutare
Oferirea de feedback in urma interviului
Implicarea in procesul de inductie al noilor angajati
Programarea angajatilor pentru efectuarea controlul de medicina muncii si mentinerea legaturii cu furnizorul de medicina muncii
Colaborarea cu furnizorul extern de servicii SSM si PSI
Intocmirea si actualizarea fiselor de post, in colaborare cu departamentul de HR
Actualizarea Regulamentului Intern, in colaborare cu departamentul de HR
Gestionarea dosarelor de personal, in colaborare cu departamentul de HR
Evidenta timpului de munca al salariatilor, in vederea intocmirii listei pentru comanda tichetelor de masa

Beneficii

Salariu atractiv si motivant
Majorari salariale periodice, dupa primele 6 luni
Tichete de masa
Prime oferite cu ocazia Sarbatorilor
Abonament medical clinica privata (MedLife)
Locatie centrala, in apropierea statiei de metrou Piata Unirii
Suport din partea colegilor
Mediu de lucru placut, alaturi de o echipa tanara si motivata

Profilul candidatului

Studii medii/superioare: minim absolvent/a de liceu cu diploma de bacalaureat
Cunostinte de baza in domeniul legislatiei muncii (Codul Muncii)
Curs Inspector Resurse Umane/Inspector Salarii constituie un avantaj
Cunostinte de utilizare PC, Pachetul Microsoft Office
Abilitati de comunicare si relationare
Organizare, meticulozitate si atentie la detalii
Implicare
Seriozitate si discretie
Lipsa experientei pe un post similar nu este neaparat necesara si nu constituie un dezavantaj. Ne-ar placea ca noul/noua coleg/a sa fie pasionat/a si motivat/a sa dezvolte o cariera in domeniul resurselor umane

Protectia datelor personale si respectarea drepturilor Dvs. legale reprezinta o prioritate pentru noi. In cadrul firmei noastre acestea vor fi prelucrate in conformitate cu Regulamentul UE 2016/679 si directivele Autoritatii de Supraveghere a Prelucrarii Datelor cu Caracter Personal (A.N.S.P.D.C.P.).