Cariere
Casa Amanet AGS

ASISTENT/A RESURSE UMANE (ADMINISTRATIV SI RECRUTARE)

Oras: Bucuresti

Descrierea postului

  • Stabilirea profilului de candidat si redactarea anuntului de angajare, in colaborare cu departamentul de HR
  • Postarea / actualizarea / promovarea anunturilor de angajare pe platformele de recrutare agreate, in functie de specificul postului
  • Colectarea aplicatiilor, screening-ul si interpretarea CV-urilor
  • Contactarea candidatilor in vederea programarii la interviu
  • Completarea bazei de date cu informatii referitoare la candidatii implicati in procesul de recrutare
  • Oferirea de feedback in urma interviului
  • Implicarea in procesul de inductie al noilor angajati
  • Programarea angajatilor pentru efectuarea controlul de medicina muncii si mentinerea legaturii cu furnizorul de medicina muncii
  • Colaborarea cu furnizorul extern de servicii SSM si PSI
  • Intocmirea si actualizarea fiselor de post, in colaborare cu departamentul de HR
  • Actualizarea Regulamentului Intern, in colaborare cu departamentul de HR
  • Gestionarea dosarelor de personal, in colaborare cu departamentul de HR
  • Evidenta timpului de munca al salariatilor, in vederea intocmirii listei pentru comanda tichetelor de masa.

Beneficii

  • Salariu atractiv si motivant
  • Majorari salariale periodice, dupa primele 6 luni
  • Tichete de masa
  • Prime oferite cu ocazia Sarbatorilor
  • Abonament medical clinica privata (MedLife)
  • Locatie centrala, in apropierea statiei de metrou Piata Unirii
  • Suport din partea colegilor
  • Mediu de lucru placut, alaturi de o echipa tanara si motivata

Profilul candidatului

  • Studii medii/superioare: minim absolvent/a de liceu cu diploma de bacalaureat
  • Cunostinte de baza in domeniul legislatiei muncii (Codul Muncii)
  • Curs Inspector Resurse Umane/Inspector Salarii constituie un avantaj
  • Cunostinte de utilizare PC, Pachetul Microsoft Office
  • Abilitati de comunicare si relationare
  • Organizare, meticulozitate si atentie la detalii
  • Implicare
  • Seriozitate si discretie
  • Lipsa experientei pe un post similar nu este neaparat necesara si nu constituie un dezavantaj. Ne-ar placea ca noul/noua coleg/a sa fie pasionat/a si motivat/a sa dezvolte o cariera in domeniul resurselor umane.
Transferdebani
AgsExchange